Ukázka vzdělávací praxe - září 2021

Dobrý den milí rodiče,

ráda bych se s Vámi podělila o malou ochutnávku z naší třídy Motýlků.

Září nám pomalu končí. Všichni jsme se ve třídě stmelily. Každý čtvrtek s předškoláky navštěvujeme předplavecký výcvik, kde si děti užívají " plavání" a hry ve vodě. I když někteří mají trochu obavu např. ze skákaní do vody , nakonec to díky milému přístupu plavčic dokáží a mají radost z toho , že to zvládly. 
Během září jsme si osvojili pravidla a rituály naší třídy. Možná se děti už doma zmínily, že se každé ráno počítáme s overballem v kruhu (početní rozcvička), zpíváme si písničku, zvolenou na každý týden, v komunitním kruhu si povídáme s míčkem Povídálkem na různá témata, atd.
Prvních 14 dní jsme se věnovali adaptaci na nové prostředí za pomoci maňásků pejska a kočičky. Upevňujeme si třídní piktogramy -  úklid hraček(domeček), umím poděkovat, poprosit, omluvit se (usměváček), kamaradíme spolu, pomáháme si( srdíčko), nikomu neubližuji slovem ani rukou(blesk). Každý den volíme službu, která hlídá v umývárně a jde jako první na procházce.
První podzimní téma bylo "Brambůrek". Děti si vyzkoušely pečení bramborů na školní zahradě, pomáhaly s nošením klacíků, šišek a odměnou jim byla ochutnávka, než se nám brambůrky upekly zazpívali jsme si písničku " Fouká vítr od hory, pečeme si brambory", tvořili jsme frotáž s pytlovinou a papírovými sáčky a prováděli dechová cvičení. S brambůrky jsme také počítali na pracovním listě - více méně stejně. Dalším tématem byly " Houbičky". Na základě pohádky o houbovém království jsme se seznámili s některými houbami, v lese jsme stavěli domečky pro houbové skřítky, pracujeme na výkresu skřítků s vylisovanými listy a zapuštěnými barvami, počítali jsme , rytmizovali, krokovali(Hejného metoda pro MŠ) a obtahovali jedním tahem houbu(grafomotorika). Každý den cvičíme motivované průpravné cviky, či jogové ásany. 
Ve třídě máme také mladší kamarády, kteří s námi ve všem spolupracují úměrně věku a schopnostem. 
Rády bychom děti vedly ke slušnému chování (zdravení, děkování, požádání, vykání dospělé osobě, pravdomluvnosti), odpovědnosti a přiměřené samostatnosti. Ve věku 5,6 let by měly děti ovládat sebeobsluhu v oblékání, obouvání, stolování, a v hygieně (wc). Samozřejmě jim budeme na této cestě nápomocny. Všimly jsme si , že některé dětí si umí moc hezky složit oblečení na židličku či ustlat peřinku po spaní a složit pyžamko. 
Jelikož jsme ve třídě budoucích školáčků, budou děti občas dostávat domácí úkoly, aby trénovaly paměť a samostatnost. U starších dětí se zaměřujeme na přípravu na školu např. správným držením tužky, grafomotorickými úkoly, atd. Děti mají k dispozici pracovní sešity s různými úkoly, na kterých se pracuje celý rok.
 
Pokud budete mít jakékoli dotazy nebo zájem o ind. schůzky, bez váhání nás kontaktujte.

Mějte se hezky, a ve středu na viděnou. 
S pozdravem paní učitelka Lenka, p.ředitelka Jana a asistentka Kristýna. 


stažený soubor (2)stažený souborstažený soubor (1)

Vytvořeno 13.10.2021 10:23:02 | přečteno 80x | jana.dontova
 
 
load