Ukázka vzdělávací praxe - září 2020

Září nám pomalu končí, a já si myslím, že jsme úspěšně zahájili předškolní docházku. Děti se postupně stmelily mezi sebou a myslím, že jsme si společně všichni u Motýlků včetně  všech co ve třídě působíme " sedly". Od začátku září pravidelně každý  čtvrtek , navštěvujeme předplavecký výcvik (budoucí školáci). Děti si ho užívají, někteří mají trošku obavu např. ze skákání, ale nakonec se překonají a mají radost, že to zvládly.

Zvládli jsme se seznámit s pravidly třídy, rituály, které dodržujeme a dotkli jsme se tří témat - Vlaštovičko leť, Houbičky, Brambůrek. V každém tématu se děti naučily písničku, zvládly pracovní list, cvičily,  počítaly , kreslily, tvořily atd. Z písniček mám obzvláště radost, jelikož si je děti  zpívají např. když jdou do schodů, či v šatně - je hned veseleji a vykouzlí nám to všem úsměv na tváři.  Ve třídě jsou i mladší  děti,  které  v pohodě ,,zapadly ".

Rády bychom děti vedly ke slušnému chování, odpovědnosti a přiměřené samostatnosti. Domníváme se, že děti kolem 5,6 roku by měly být samostatné v sebeobsluze jak v oblékání, stolování (držení příboru), tak hygieně ( wc).  Samozřejmě jsme jim na této cestě nápomocny. Všimly jsme si, že si některé děti umí krásně srovnat věci na židličku, či složit pyžamko do postýlky.

Jelikož jsme ve třídě budoucích školáčků, budou děti  občas dostávat  domácí úkoly, aby trénovaly onu zmíněnou odpovědnost . Starší děti, se více zaměří na přípravu na školu, hlavně grafomotorické dovednosti, správné držení tužky, uvolněná ruka, pracovní sešity, na kterých se individuálně pracuje po celý rok.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, či zájem o individuální schůzky, bez obav nás kontaktujte.

Mějte hezký prodloužený víkend a v úterý na viděnou.

S pozdravem tř.uč. Lenka Novotná a kolektiv Motýlků

IMG 20200914 102652IMG 20200915 082412IMG 20200924 102039

Vytvořeno 4.2.2021 9:31:25 | přečteno 87x | jana.dontova
 
 
load