Ukázka vzdělávací praxe - říjen 2022

Milí rodiče, 

posíláme podzimní zprávičky ze třídy Rybiček. Celý říjen s námi trávila čas slečna praktikantka Kristýna , kterou si děti oblíbily a ona si vyzkoušela spoustu činností pro svou pedagogickou praxi. 

S dětmi jsme si přiřazováním obrázků zahráli hru " Roční období" , při které jsme si procvičili a zopakovali měsíce v roce a znaky podzimu. Povídali jsme si o lese, Verunka nás seznámila s pojmy hajný/ myslivec:),naučili jsme se písničku Já do lesa nepojedu, navlékli si náhrdelníky z jeřabinek, které jsme si nasbírali při procházce společně s ostatními přírodninami, ze kterých si děti vyrobily skřítky. Využili jsme kaštany na sestavování obrázků, na chůzi, ale i na počítání- stejně, více/méně, o kolik?
Legraci, rychlost, pozornost jsme si užili při pohybové hře" Na veverky a kuny". Grafomotorické cvičení " padající listí" jsme  procvičili křídami na tabuli, ale i pouštěním lístečků z ruky a pozorovali jsme jejich dráhu:)Dali jsme si i závody ve foukání do lístků, na PL jsme si vyzkoušeli osovou souměrnost dokreslením listů. Praktikantka děti naučila hru Nožičková , při které jsme si s dětmi procvičili pravou a levou nohu a spoustu lidových písniček. Ve školce nás také navštívilo divadélko Koloběžka s Houbařskou pohádkou. Děti si v průběhu týdne vytvořily krásné stromy- lepením, obtisky, malováním. Naučili jsme se pojmenovat druhy přírodnin a plody stromů. 
Druhý týden v říjnu jsme si povídali O veliké řepě. Sice nás bylo maličko, ale i přesto jsme si pohádku užili. Děti si vyrobily divadélko z kelímku a dřevěných lopatek. Dramatizovali jsme, rozlišovali jsme přímou a nepřímou řeč, vytleskávali jsme slova,  která začínají na Ř, vymýšleli jsme co se dá z červené řepy uvařit. Ukázali jsme si i jiné druhy řep- krmná, cukrová, pozorovali jsme i mikroskopem rozpůlené přírodniny. Tiskali jsme půlkou řepy na čtvrtku a porovnávali velikosti. Při procházce jsme si došli červenou řepu zakoupit do obchodu se zeleninou, kde jsme si zopakovali různé druhy ovoce a zeleniny. Celý týden nás provázelo cvičení s kelímkem=řepa, a hudebně pohybová improvizace O veliké řepě..Děti si zacvičily s velkými míči, podlézaly a podbíhaly lana, nacvičovaly kotoul vpřed a nakonec si daly přetahovanou( dědeček tahá řepu). 
Třetí týden nám přifoukal vítr draky. Hráli jsme si na větrnou rodinu, dozvěděli jsme se zajímavosti o větru - druhy větru, síla větru, vítr je pomocník ale někdy i zlý pán. V kroužku jsme si procvičili jazýček a mluvidla, synonyma s obrázky draků - tento drak je veselý, jaký ještě může být? ( radostný, šťastný atd.)v kroužku jsem se dětí ptala, jakým větrem by chtěli být a proč? - odpovědi byly zajímavé:), naučili jsme se písničku Vyletěl si pyšný drak, procvičili jsme si mašličky na velkém arch papíru, procvičili střídání barviček jdoucích za sebou dle diktátu učitelky, a zahráli si na dračí ocas - bosá chůze po laně ve tvaru osmičky. Děti si vyrobily moc pěkné draky, vybíraly šablonu základních geometrických tvarů, kterou obkreslily, vystřihly, a pomalovaly či pokreslily,  poskládaly si dračí mašličky z barevného papíru(harmonika).Pravidelné překládání papíru některým  dělá problém, ale s dopomocí zvládly všechny děti. Při velkém pátečním tělocviku jsme si zacvičili s ježečkem Marečkem a Sokolíkem s overbally. Po cvičení zařazujeme relaxaci  Dýchánkovou abecedu , která děti velmi baví- zklidnění dechem a písmenky. Do tématu jsme zařadili Krokování ( Hejného metoda)- chůze spojená s tleskáním do rytmu, počítání na krokovacím pásu př. "Terezko , udělej dva kroky a pak  jeden krok, začni teď! " .Děti si procvičí jednoduché sčítání, pozornost, paměť a spolupráci. 
IMG 3556IMG 3588IMG 3572
Vytvořeno 9.11.2022 9:47:48 | přečteno 67x | jana.dontova
 
 
load