Ukázka vzdělávací praxe - říjen 2021

Dobrý den milí rodiče, 

v měsíci říjnu jsme si povídali o těchto tématech, dovolte abych Vám napsala pár řádků.

 

O poslední vlaštovce - tento pohádkový příběh nás provázel celý týden . Děti si společně vyslechly pohádku, s papírovými loutkami jsme si ji zdramatizovali, vlaštovička nás naučila písničku, cvičením jsme podpořili spolupráci pravé i levé mozkové  hemisféry ( např.: střídavé doteky pravé dlaně na levé koleno 5x )  , chůzí po laně jsme procvičili nožní klenbu a rovnováhu, při grafomotorických  dovednostech jedním tahem jsme procvičili let vlaštovky (kličky), pracovní list nám pomohl procvičit , která vlaštovka je první a poslední v řadě, upevňovat si "čtení " zleva doprava, pokoušet se podepsat svým jménem . Legraci nám přinesla PH s kolíčky (zobáčky). Připomněli jsme si také , kteří další ptáčci nám odlétají do teplých krajin a kteří s námi zůstávají, jaké máme roční období, měsíc v roce či dny v týdnu. 

Ježek - podzim na zahradě - pohádkové příběhy máme rádi, takže nás provázel další " O jablíčkové posteli", počítali jsme papírová jablíčka s puntíky od 1-10, modelovali ježečky, lezli jsme po čtyřech s relaxačním pytlíkem na zádech, dozvěděli jsme se zajímavosti o ježkovi- např.: čím se živí? , z přírodnin jsme si vyrobili ježka, kterého jsme zachumlali do listí nasbíraného na procházce s dalšími přírodninami, které poznáváme. Vyzkoušeli jsme si bludiště s ježkem na PL, a naučili se hezkou písničku o ježkovi. V  odkaze zasílám dětem hezkou pohádku o víle Amálce a ježkovi - zachumlejte se společně a podívejte se na pohádku.

Jablíčková vůně - v tomto týdnu jsme si procvičili zrakovou a sluchovou paměť s obrázky ovoce, práce s bzučákem- vyťukávali jsme krátké a dlouhé slabiky, určovali jsme hlásku na začátku slova, krátkou logopedickou rozcvičkou jsme procvičili jazyk, procvičili jsme poměry velikostí od nejmenšího po největší a naopak, vyzkoušeli jsme si lézt po žebříku , cvičili jsme s míči  s ježečkem Marečkem. Prací i odměnou nám bylo pečení jablečného a hruškového závinu, který se nám dle mého moc povedl.  Na oblíbené procházce zahrádkami, pozorujeme změny v přírodě , v zahradách i políčkách. 

Zhlédli jsme také hudební divadlo " Ptačí sněm" , které nás navštívilo ve školce. 

 

Dětem, jsme dali na hraní malé dřevěné divadlo, nevěřila bych, jak hezky si s ním hrají - umí se domluvit, hrají pohádky, používají přímou řeč....nostalgie z našich dětských let.

Předškoláci už pracují na svých sešitech " Půjdeme do školy". Podělím se s Vámi o vtipnou  hlášku jednoho chlapečka, který odpovídal dívence, která se už nemohla dočkat úkolu " ty jo, já bych do toho nešel, je to dost těžký" 

 

321
Vytvořeno 10.11.2021 12:53:28 | přečteno 107x | jana.dontova
 
 
load