Ukázka vzdělávací praxe - listopad 2021

Milí rodiče, 

posíláme malé shrnutí za měsíc listopad. 

Téma Co umí vítr a déšť - děti si při hrách využívaly loutky počasí, se kterými jsme si ztvárnily hudebně pohybovou hru 

Čtyři roční období na hudbu Vltava. Brčkem rozfoukávaly kapky barvy nakapané ve vodě, malovaly a porovnávaly dle velikostí deštníky, povídali jsme si o počasí, děti vnášely do diskuse své poznatky. Naučili jsme se písničku Neposedné kapičky, při které jsme si zahráli na tamburínu i dřívka. Zkoušely jsme zpívat potichoučku jako lehký deštíček , ale i nahlas jako silný déšť. Kluci nám vypomohli pleskáním i dupáním, což se jim náramně líbilo. Společně jsme si pak vyzkoušeli bouřku. Děti si poté v hudebním koutku samy s písničkou muzicírovaly. Na konci týdne jsme shlédli hezky zpracovaný pořad pro děti o koloběhu vodu.

V dalším tématu jsme navázali na Svátek svatého Martina. Vyrobily jsme si koňskou hlavu, potrénovali protahování provázku a zavázání uzlíků(hříva), děti stavěly brány z kostek , pod kterými projížděly. Každé ráno jsme se rozpohybovali při hře na židličkách Martin jede na koni. Hra se dětem moc líbila, a na chvíli se proměnily ve statečné vojáky. Nacvičili jsme si cval stranou a do rytmu jsme si cinkali rolničkami. V pátek se školka rozvoněla pečením martínských rohlíčků, při kterém si děti vyslechly příběh o Martinovi. Ve školce nás opět navštívila se svým divadlem paní Čemusová, která děti potěšila Muzikantským rokem.

Prohlížením knížek o těle, jsme započali téma o lidském těle a zdraví . Děti si skládaly kostíka, tělo jsme si protáhli při hře Hlava , ramena , kolena , palce, pojmenovávali jsme ostatní části těla, malovali jsme postavu na velkou čtvrtku, procvičili jsme mozkové hemisféry křížovými cviky, relaxačním cvičením jsme si přikládali polštářky na části těla, procvičili jsme synonyma, sluchovým cvičením fonetický sluch- sykavky, rozlišení slov podle obrázků, změna znělosti ve slově, ruka též nezahálela- trénovala na magnetické tabuli grafomotoriku svislé smyčky. Přejeme klidní advent.

IMG 1816 (1)IMG 1818 (1)IMG 1837 (1)


Vytvořeno 8.12.2021 10:24:53 | přečteno 84x | jana.dontova
 
 
load