Ukázka vzdělávací praxe - listopad 2020

„Listopad, listopad lístek z dubu na zem spad“ – podzim nám vyčaroval krásně zbarvené listy a my jsme se s chutí do nich zahrabávali jako ježečci k zimnímu spánku.

Začali jsme si povídat o našem těle. Modelovali jsme zoubky, které jsme pak počítali, s vtipnou rozcvičkou jsme rozhýbali ramena kolena palce , pojmenovávali jsme části těla a zahráli si na bacila a vitamína. K pohybu také patří dobře uvolněná ruka, kterou procvičujeme grafomotorickými cviky na magnetické tabuli. Rádi také zařazujeme jogové ásany, které vedou děti k protažení i k relaxaci… procvičili jsme si na skládání puzzlí těla, nezapomněli jsme na paměť při hře „ opakuj po mně části těla“. Začetli jsme se do příběhu z knihy Emušáci a moc se nám líbila pohádka o vině. Vysvětlili jsme si pomocí příběhu co tento pocit znamená.

Každý den se vítáme početní rozcvičkou s míčem, který si posíláme do kruhu a každý řekne své číslo, někdy počítáme i nazpět procvičujeme tím číselnou řadu , postřeh, paměť a pozornost a samozřejmě vydržet v klidu postát. Musím říci, že se nám to daří. Říkanka velké kolo uděláme nás svolá a napoví nám o jakém tématu si budeme povídat. Příběh o sv. Martinovi je přímo pohádkový. Proměníme se na rytíře, vyrobíme si z papíru koňské hlavy a při hudbě si procvičíme cval stranou a podbíhání pod branou postavenou z kostek. Říkadlem „ Kovej kovej kovaříčku“ si procvičíme artikulaci a správnou výslovnost a přitom si poklepáváme do patiček. Téma jsme zakončili písničkou a pečením martinských podkoviček, které se stalo tradicí naší školky.

V pohádkách jsme pokračovali a vybrali jsme pohádku " O Koblížkovi". Představte si , že jsme vyráběli knížku s obrázky, vyprávěli si pohádku ve znakové řeči, a procházeli pohádkové bludiště, které se nám hodně líbí.

Čas utíká a my se přehoupneme do času adventního s pohodovou vánoční atmosférou.


Vytvořeno 4.2.2021 11:41:56 | přečteno 195x | jana.dontova
load