Ukázka vzdělávací praxe - leden, únor 2022

Milí rodiče, 

zasílám krátké ohlédnutí za tématy leden, únor, které jsme s Motýlky probrali:-)
Leden - Tříkrálový týden
připomenutím  tradice Tří králů, jsme si vysvětlili pojmy myrha, kadidlo, zlato. Zahráli jsme si Na tři krále, poznávali písmenka M, B, K, malovali jsme dárky, které jsme dostali pod stromeček. Stříhali jsme korunu, kterou jsme si ozdobili a poté si s ní zacvičili "Cesta tří králů do Betléma". Společně s Rybičkami jsme si zazpívali tříkrálovou koledu. Rybičky nás potěšily krátkým milým vystoupením s přáním všeho dobrého do Nového roku. 
Zima na poli i v lese - vyzkoušeli jsme si dekorování zmizíkem do inkoustu na vystřiženou rukavici, procvičili jsme si lesní zvířátka při pohádce O rukavičce, procvičili paměť dotykovým pexesem na monitoru, určovali počáteční hlásku, prostorovou orientaci - př." dej myšku vpravo nahoru", zkoušeli jsme šití rukavičky, naučili jsme se říkanku " Když se venku ochladí", v herně jsme trénovali cestičky se stopami zvířat, hráli jsme hru "Na jelena", jedním tahem jsme procvičili kličky - grafomotorika, cvičili jsme rovnováhu - medvěd ve stoje, na čtyřech, seznámení se srstí zvířat, nezapomněli jsme ani na písničky o zvířátkách.
Ptáčci u krmítka - modelovali jsme ptáčky, uvolňovali jsme ruku při grafomotorice na magn. tabuli, procvičovali jsme dny v týdnu, roční období, popisovali dle obrázků, rytmizovali říkanku , sledovali jsme naučné video "kdo k nám lítá na krmítko", ve školce nás navštívili s ekologickým programem "Lišáčkovo dobrodružství", procvičili jsme chodidla na  hmatovém chodníčku. vytvořili jsme pěkné obrázky břízek a ptáčků- trénování trhání papíru
Únor - Co se skrývá pod zmrzlou hladinou - povídali jsme si o rybách, zpívali písničku o vodníčkovi, hledali jsme co je pod ledem(bublinková folie), lovení rybek  grafomot.cv. " vlnky", logico - poznej stejnou rybku
Zimní sporty Olympiáda - pracovali jsme s atlasem, vybarvovali jsme omalovánku zimních sportů, procvičili jsme zrakovou paměť- hledej písmenko O, udělali jsme si takové třídní olympijské hry - slalom mezi kužely s předávkou, pracovali jsme se bzučákem - krátké a dlouhé slabiky, popisovali jsme zimní sporty, určovali jsme rod podstatných jmen - ten, ta , to.Vyrazili jsme do Dolánek do Domu přírody na program " Z pohádky do ráje"
Profese - hádanky s obrázky povolání nás provázeli celý týden, kreslili jsme pastelkami " Čím budu", modelovali svá jména  jako cukráři, hráli jsme si na cukrárnu a prodávali zmrzlinky, sestavovali jsme černobílé obrázky, v kroužku jsme si společně povídali o tom co dělá maminka, tatínek..., vyzkoušeli jsme Hejného metodu - parkety, Autobus, procvičili přechylování, zpívali o muzikantech, počítali s míčem, vyzkoušeli "dýchánkovou abecedu" ke zklidnění.
Karnevalový týden - ten si děti velmi užily, vyrobili jsme si kouzelnické klobouky a hůlky, připravili si pro ostatní kouzelnické vystoupení, povídali jsme si o masopustních tradicích i hrách, vše jsme završili pátečních karnevalem ve třídě , kde si děti přinesly své masky a předvedli se v nich. 
 
obr1obr 2obr3
Vytvořeno 8.3.2022 8:50:31 | přečteno 111x | jana.dontova
load