Ukázka vzdělávací praxe - květen 2022

Dobrý den milí rodiče, 

jaro se nám pomalu přehupuje do léta a všichni se už těšíme na více sluníčka, tepla a letní energii. 
V měsíci květnu jsme toho opět hodně prožili. Svátek maminek je téma, které je moc hezké. Každé mamince určitě dělá radost šťastné dítě, i my jsme chtěli, aby maminka byla šťastná. Obdarování malým dárečkem, které děti samy vyrobily se nám snad podařil vykouzlit úsměv na tváři každé maminky. Děti vytvořily kytičku a voňavé mýdlo, které samy nastrouhaly, přidaly bylinky a dárkově zabalily. Ručičky určitě nezahálely a tak, aby nožky nezůstaly pozadu, při velkém pátečním tělocviku jsme si zacvičili s opičkou Haničkou a švédskou bednou. Logickými úlohami s pracovním listem "Domečky" jsme zopakovali příbuzenské vztahy(bratr, sestřenice, teta,...), zahráli si hru " Mám šáteček mám", zazpívali písničky - Maličká sú, Cibulenka, a samozřejmě jsme si popovídali o tom, jaká ta naše maminka je a nakreslili jsme ji a vyvěsili na nástěnku formou hádanky - Poznáš se maminko? Myslím, že se všechny maminky bezpečně poznaly:-)
Měsíc květen je nádherný , protože všechno kolem nás kvete. Při procházkách, jsme pozorovali stromy, květiny a snažili se je pojmenovat. Neubránili jsme se trhání květů do váziček a vždy zaznělo "to je pro maminku paní učitelko..."
Namalovali jsme si stromy a děti měly na výběr tvoření květů popcornem, mačkáním papírků a malování štětcem. Dozvěděli jsme se jak jsou pro nás  včelky důležité shlédnutím videa, hrou na včelí domečky jsme se potěšily písničkami o včelce Máje, a procvičili  jsme prostorovou orientaci přiřazováním včelky nad, pod, uprostřed, ....a protože jsme třída Motýlků, tak jsme se museli zaměřit i na motýlí říši. Poznávali jsme motýly na obrázcích, vystřihovali je a navlékali na nit ,aby se mohli proletět. 
 Vývoj motýla jsme si vyzkoušeli formou cvičení- i kluci se dokázali pohybovat na chvilku jako motýlci se šátkem v ruce.:-) Povídání o životě modráska  a mravenců, děti zaujalo tak, že jsme si zahráli hru na školní zahradě - věřte, hodně jsme se u hry pobavili. 
Hodně času nám zabral nácvik divadélka O lenivém zajíci, ale protože jsme předškoláci tak jsme to zvládly. Děti se podílely i na vyrábění kulis. 
Nezapomínáme na úkoly v pracovním sešitě, které děti průběžně plní. Kluci u úkolů občas sedí častěji, jelikož hodně lumpačí.
Dopolední výpravy nám odkrývají krásná místa v Českém ráji a děti si je užívají, jako správní výletníci. 
Den dětí jsme oslavili stopovanou lesem - se skřítky a pokladem.
Nesmím zapomenout na 6 dětí, které reprezentovali naší školku v lehkoatletickém trojboji na městském stadionu. Holčičky se umístili 3, kluci 5...sportu zdar! Vyhráli jsme gumový míč a společně jsme ho pojmenovali Hopík - máme tedy nového kamaráda při ranní početní rozcvičce:-) 

Předškoláky, které jdou do školy, čeká rozloučení se školkou. Přáli bychom si ,aby děti na školku rády vzpomínaly a proto pro ně chystáme překvapení v přírodě. S kolegyněmi od Motýlků na tom pracujeme a doufáme , že nám bude přát počasí a že si akci společně užijeme.

o2o3o1


Vytvořeno 7.6.2022 9:32:20 - aktualizováno 7.6.2022 10:03:57 | přečteno 161x | jana.dontova
 
 
load