Ukázka vzdělávací praxe - duben 2023

Dobrý den , milí rodiče

zasíláme dubnové zprávičky z naší třídy Rybek.

Velikonoční dny jsme si užili formou pokusů - zapouštěli jsme barvičky přes ubrousek na vajíčko, na papírové vejce přes barevný krepový papír ozdobený grafomotorikou černým fixem, omotávali jsme bavlnkami vejdunek. Děti si vysely jarní travičku ,a dle své fantazie si ozdobily košíček - pracovaly s látkou či ubrouskem . Všem se to moc povedlo. Ručičky udělaly hodně práce. 

Při honičce s pomlázkou jsme si zopakovali koledu Hody, hody doprovody...seznámili jsme se s tradicemi velikonoc a zahráli jsme si na barevné dny - např. škaredá středa - všichni jsme se na sebe usmívali. Při hře Na zmenšovací vajíčko s lanem jsme se hodně nasmáli. V pracovním sešitě jsme se věnovali velikonočním úkolům.  Na procházce jsme hledali kamínky, které nám připomínali vajíčka. Se Sokolem jsme plnili velikon. sportovní i rozumové úkoly a odměnili se razítky.

4.dubna proběhl slavnostní zápis do ZŠ a tak jsme si s dětmi povídali jak ho prožily a jak se do školy těší . 

Domácí zvířátka a mláďátka k jaru patří a tak jsme si o nich povídali 2 týdny. Třídili jsme si je dle obrázků - mládě , samice , samec. Sestavovali jsme pro ně ohrádky, poslechli jsme si pohádku O koťátku , které zapomnělo mňoukat - poznávali jsme hlasy, srst zvířat, počítali jsme s farmářem Jakubem, vystříhali jsme si kočičku a umotali ji barevný kožíšek - některé děti si dali obzvlášť záležet, aby mezi bavlnkami nebyly mezírky. Ruku jsme si procvičili a uvolnili při nácviku jednotažky beránek na magnetické tabuli a poté na A4 správným držením tužky či trojhranného fixu. Tělo jsme si protáhli při Zvířecí rozcvičce s básničkou . S plyšáky domácích zvířátek jsme počítali, porovnávali velikosti, procvičovali předložky. Zazpívali jsme si písničku Krávy, krávy jak si vlastně povídáte?, Já mám koně vraný koně - rytmizovali jsme na dřívka, napodobovali cval, vysvětlovali si pojmy - vraný, oves, sestavovali skládanky koníků, přeskakovali jsme přes překážky, hráli si na jezdce a koníky, zahráli si hru na Ospalou kočku. Domácí zvířátka jsme také namalovali s pomocí obrázků, děti poté dokreslily fixami detaily srsti atd. 

Ve školce nás navštívili s programem Motýlí kouzla. My jsme se vydali do Sedmihorek na program o žabkách, který byl moc pěkný. Líbila se nám tam dřevěná žabka , která umí vydávat skutečné zvuky, tak jsme si jednu pořídili do naší třídy.

Četli jsme o Belince a nemocném pánovi, a čteme na pokračování Kocour Modroočko. 

Čarodějnický týden byl plný kouzel a čarování. Děti si postavily domek s čarodějnou kuchyní a vařily lektvary, paním učitelkám vařily lektvar neviditelnosti, ale i krásy:). S mluvícím  skřipcem jsme hledali cestu  od čarodějnice k netopýrovi, plnily úkoly čarodějnické stezky po schodišti k naší třídě, cvičili jsme s košťaty, čarovali se zaklínadly Abraka dabraka.., spojovali pavučinu dle bodů, vařili lektvary - hledali jsme podle stínů na kartičce ingredience, které byly schované po třídě do čarovných kotlíků. Děti si vyrobili svou malou čarodejničku z klacíku a ubrousku - zašeptaly do ní to , co je trápí. A jelikož nám počasí přálo, sešli jsme se společně na zahradě a soutěžili jsme se dvěma velkými čarodějnicemi a opekli si buřtíky. 

 

S dětmi se snažíme trénovat správné držení tužky, uvolněnou ruku a správné sezení u stolečků. Některým dětem  se stále nácvik nedaří, je třeba po chvilkách trénovat i doma a uvolňovat svaly, které jsou touto činností přetěžovány. Zakoupili jsme ergonomickou pomůcku pro správné držení tužky při psaní , která napomáhá lepšímu ovládání tužky a snižuje únavu rukou při psaní. 

IMG 4673IMG 4765IMG 4840


Vytvořeno 3.5.2023 9:18:49 | přečteno 42x | jana.dontova
load