Ukázka vzdělávací praxe - březen 2023

Milí rodiče, 

měsíc utekl jako voda, a my jsme tady se zprávičkami. 

Březen jsme zahájili karnevalem - vyzdobili jsme si třídu, a začali tvořit masky cukrářů a papírový dort. Naučili jsme se básničku o cukrářích " Mlsáš, mlsám, mlsáme..."Děti si během týdne hrály na cukrárnu, modelovaly dobroty, procvičily si obloučky a kolečka na PL " Šašek" a  tančily ptačí tanec. Společný karneval si ke konci týdne užili ve třídě u Broučků, který byl plný tančení, legrace, předvádění masek.   

V další týdnu  jsme si začali povídat o městě Turnově, a místech ve kterých bydlíme. Zkoušeli jsme zda si děti pamatují svou adresu. Při procházkách jsme poznávali názvy ulic v blízkosti školky, určovali jsme tvary střech, domů, oken, dveří ( geom. tvary),hráli jsme hru na mrakodrap a domeček, která byla spojená s básničkou. Dokreslovali jsme střechy, okna- některé děti si vyzkoušely práci s pravítkem. Společně jsme vytvořili papírový Turnov- to nás hodně bavilo. 

Z různých stavebnic jsme sestavovali stavby, počítali jsme na schodech- Hejného metoda, zabrousili jsme do geometrie- sestavovali jsme z dřívek geom. tvary, poměřovali délky dřívek..., cestovali jsme v čase- skládali jsme černobílé fotky zajímavých míst Turnova, četli jsme si z knihy " Děti Turnova" - příběhy psané dětmi např.: příběh o divadle, o Bezručově ulici,atd.,  před spaním jsme si hráli s Komunikačními kartičkami- otázky a odpovědi. Také jsme s předškoláky navštívili ZŠ Žižkova a Městskou knihovnu. Přivítali jsme Jaro - říkankou "Zimo zimo táhni pryč" a  písničkou "Pojďme děti pojďme spolu"

hráli jsme hudebně pohybové hry o kytičkách, Zlatou bránu, Voláme jaro, vytvořili jsme malé Moranky z proutí a velkou Moranu, kterou jsme pustili po Jizeře, děti si vytvořily veselá papírová sluníčka s kytičkami, která nám zdobí chodbičku ke třídě. Jogovým cvičením Pozdrav Slunci, se vítali každé ráno. Na PL dle diktátu učitelky, procvičili soustředění, paměť a pozornost , práci tužka  X oko. Pracujeme také s mluvícím skřipcem, který si děti samy zapnou a poslechnou si zadání úkolů. Trénovali jsme výskok a měkký seskok ze švédské bedny, kotoul vpřed, překračování různě vysokých překážek, koordinaci s míčem, cvičení ve dvojicích a také cvičení se Sokolem. Trénujeme vyprávění pohádek před spaním, zpětnou vazbu, porozumění textu při čtení knížek, rytmizovali jsme a hráli paměťovou hru Zopakuj po mě 5 slov.

Zahájili jsme také předplavecký výcvik, na který se děti těší. V bazénu trénují nejen seznámení s vodou, ale mají i rozcvičky s básničkami, různé vodní hrátky, a trénují i sebekázeň, se kterou mají někteří kluci trošku problém. 

Když nám vysvitne více sluníčko, jdeme do lesa, kde jsou děti moc rády. Pozorují probouzející se přírodu. Naposledy jsme pozorovali žáby pod listím, stonožky, žluťáska, slepýše. Čteme si příběhy z knihy "O duši lesa" - o liščích bratřích a holčičce, kde se děti poutavým vyprávěním paní veterinářky dozvídají zajímavosti o lese a zvířátkách. Na konci každého příběhu jsou QR kody s fotkami a videi. Na klidné odpočívání si pustíme Píseň o Duši lesa. Knihu doporučuji, je krásná. 

Hody, hody doprovody...a po roce jsou tu VelikonoceTvoříme s vajíčky, a různými materiály, sázíme, malujeme, kreslíme, obkreslujeme, stříháme, tiskáme  velikonoční a jarní motivy, plníme velikonoční úkoly se Sokolíkem. Povídali jsme si o Ježíšovi a Velikonocích, opakovali jsme velikonoční zvyky . 

IMG 4473IMG 4389IMG 4289


Vytvořeno 4.4.2023 10:32:11 | přečteno 98x | jana.dontova
load