Ukázka vzdělávací praxe - březen 2022

Vážení rodiče, 

zasílám stručné ohlédnutí za měsícem Březnem. 
Lidová pranostika "Březen za kamna vlezem, Duben ještě tam budem" se zdá být doslovná.  Když se podívám z okna, tak před chvíli pršelo, sněžilo, foukalo a sluníčko má jen malou šanci. S dětmi si často o počasí povídáme a v tématu " Vítáme Jaro a vynášíme Zimu " jsme si vyrobili Moranu z proutí, společně jsme ji vyprovodili k Jizeře za zpěvu písniček a říkadel o jaru. Naučili jsme se pěknou písničku Volám tě sluníčko haló, haló, kterou jsme se svolávali k jogovým cvičením Pozdrav Sluníčku a jak klíčí semínko. Modelovali jsme sluníčka, vyhledávali písmenko J, vymýšleli jsme slova související s jarem. Jarní kytičky a zahrádka bylo téma spíše pro holčičky, ale i kluci překvapili svými znalostmi a zájmem o výtvarné činnosti(vybarvování omalovánek voskovkami, malování vodovkami). V hudebním koutku si děti pohrávaly se zvonkohrami, v pracovním listě hledali první jarní kytičky, zahráli jsme si na hru " Uvíjíme věneček", házením míče jsme si procvičili názvy kytiček a počítali slabiky. S kytičkovým dominem jsme vyzkoušeli hru "Já mám, kdo má?"

Na téma "Dopravní prostředky" se těšili kluci. V koutcích si stavěli dráhy, ze stavebnic skládali auta, letadla, lodě, zajímavou činností bylo obkreslování přes průhledný papír, třídili jsme co létá- jezdí - pluje, zasmáli jsme se u popletené básničky o dopr. prostředcích, velmi nás bavilo muzicírování "auta, tramvaje , motorky, kola", vypravili jsme se na vlakové nádraží pozorovat příjezd a odjez vlaků, a také jsme se vydali na výlet vláčkem . Procvičili jsme lomenou čáru jak v prostoru v herně chůzí po laně, tak na magnetické tabuli křídou. Vyzkoušeli jsme si sudoku s autíčky.

Téma "Město" bylo zajímavé v tom, že jsme sestavovali černobílé staré  a barevné přítomné fotografie, poznávali jsme známá i méně známá místa Turnova. Popisem obrázků vesnice a města jsme si procvičili celé věty, aktivně i pasivně poznávali geometrické tvary , rozehráli jsme si NH" Na městečko", kde jsme simulovali různé situace. Z Hejného metody jsme využili hru Na autobus. Navštívili jsme Základní školu Žižkova, kde se dětem velmi líbilo.

IMG 2266IMG 2282IMG 2367
Vytvořeno 13.4.2022 8:25:22 | přečteno 178x | jana.dontova
load